טיול בוילנה בתקופת הקורונה חודש נובמבר

לסיכום טיול בוילנה מזווית העין שלי – טיפים המלצות והסברים לקראת חופשה בתקופת הקורונה בחודש נובמבר!

🛫טיסה: הטיסות היו עם ראינאיר יצאו בזמן והטיסה הייתה יחסית נוחה כשהגעתי לדלפק לקבל את הכרטיס בארץ לא היה צריך בדיקה בהלוך, אבל בכל מקרה עשיתי לשקט הנפשי שתדעו שלא אמורים לעשות מספיקה רק תעודת החיסון.
🏨מלון: מבחינת מלון בהתחלה התלבטתי בין ibis center לבין נובוטל,ובסוף הלכתי על ה ibis מלון באמת נחמד מגניב ועם אווירה צעירה תמיד יש מישהו בקבלה 24/7 שירותים מאוד ויש בר/מסעדה שעובד כל הלילה כולל ארוחת בוקר שהייתה בסדר גמור,החדרים נקיים מאוד מאוד יאמר לזכותם!,מה שכן צריך ללכת 7 דקות ברגל בערך עד לקתדרלה המרשימה, כי הוא לא ממש ממש במרכז העיר ולאחר שיטוט נתקלתי בנובוטל שאכן מאוד מרכזי ממש על הרחוב הראשי .
📱סים: ברחבי העיר פזורים דוכנים/קיוסקים שנקראים Narseven שמוכרים כרטיס סים עם גלישת אינטרנט ודקות שיחה המחירים נעים בין 3.5 יורו ל5 יורו.
מזג האוויר:מזג האוויר היה קר מאוד ביום בערך 3 מעלות ובלילה אפילו ירד מתחת ל0,תכינו מראש בגדים חמים מעיל כפפות וכובע ככה שם כולם הולכים וכולם רגילים ואין בעיה עם מתלבשים חם מראש מה שאני לא עשיתי ונאלצתי לקנות בכל מיני מקומות.
🚕התניידות ותחבורה: אני עליתי רק על מוניות ולא השתמשתי בתחבורה ציבורית למרות שהבנתי שהיא מאוד נגישה ויש תחנות וגם עובדים אל תוך הלילה,השתמשתי באפליקציית בולט ויאנגו והמחירים דיי מפתיעים בין 2.5 יורו ל3 בתוך העיר ואפילו פחות אז בקור וזה כן מומלץ להיעזר במוניות.
בקניונים ובכניסה לחנויות בודקים באופן קפדני תו ירוק, וסורקים באמצעות טלפון/מכשיר ורק ככה אפשר להיכנס ,אני אישית המרתי את התו הירוק לתו ירוק אירופאי באינטרנט בקלות מאוד וככה נתנו לי להיכנס לתוך המקומות ישר,קפדנים וזה טוב וכולם מסתדרים עם זה עוד לפני שנכנסים לקניון/חנות/מסעדה מכינים את זה בטלפון,כולל מסיכות *במקומות סגורים*
🏰מבחינת אתרים,במרכז העיר יש את הקתדרלה המרשימה,עם מגדל הפעמונים שמצלצל מידי שעה,ארמון הדוכסים של ליטא בסמוך ומלמעלה לשלב ביקור ולעלות למגדל גידימינאס כולל תצפית יפה על העיר ,במהלך העלייה למגדל בכל קומה יש סרט שמוקרן ותמונות יפות על ההיסטוריה שלו,צריך לקנות כרטיס בקופה עולה 5 יורו,
לשוטט בעיר העתיקה בערב ולראות את המסעדות ובתי הקפה מכינות ומקשטות לקראת הכריסמס,עד לכיכר הראשית.
לא לפספס ביקור בשכונת אוזופיס,שמכנה את עצמה כרפובליקה נפרדת עם חוקה והמנון משלה וגרפיקה מרשימה,בתחילת הרחוב שממנו נכנסים יש שלטים של החוקה בכל מיני שפות וגם בעברית אז תעצרו על זה כמה דקות זה מרשים מלאה באמנות רחוב: ציורי קיר, מיצבים ופסלים קטנים וניתן לשוטט בה כמה שעות ולבקר בסדנאות האמנים.
העיר עצמה מלאה בסמטאות קטנות שמזכירות בהחלט את תקופת הרנסנס הקלאסית ועיצוב סגנון הבארוק וכן גם בכנסיות המפוזרות בעיר ביניהם סנט אן המרשימה שגם שווה ביקור.
אם תורידו את אפליקצית gurowalk תזינו את שם העיר ותוכלו להירשם לסיורים חינמיים בעיר שמתבצעים על ידי טיפים והם בהחלט דרך טובה להכיר את העיר ולחוות אותה. ב3 שעות
מבחינת מסעדות יש לציין שעובדים רגיל בהתאם לתו הירוק אצלהם וצריך להתכונן מראש אם רוצים אז להזמין
🧳קניות: אני ביקרתי רק באקרופוליס ,ו פנורמה שניהם נחמדים אקרופוליס פשוט ענקי ואתם יכולים למצוא שם הכל וכן יותר זול
מהארץ באחוזים.וזהו בגדול
וילנה עיר יפה וגם כשכרגע זמן טוב לקפוץ לביקור שם בליווי הכריסמס שמתקרב ואפשר לראות אווירה חגיגית בהחלט ממליץ, תודה רבה למטייל יואב ציון🙃

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בליטא מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על וילנה!