מוזיאונים בוילנה

בלון אוויר חם ממריא מפארק וינגיס כדי לטוס מעל וילנה, נסיעה קצרה באוטובוס לוקחת אותך למוזיאון האקדמיה הליטאית למדעים במרכז העיר ואז למוזיאון בצד השני של העיר.

רוב הפעילויות בווילנה מתקיימות בעיר העתיקה ובסביבתה, אך הדבר הטוב ביותר בעיר הוא שהיא הופכת אותה לראש רשימת הפעילויות שלך בווילנה. עם כל כך הרבה מה לראות ולחוות, העיר העתיקה של וילנה היא גולת הכותרת של כל סיור בעיר.

כרגע אין רכבת ישירה מווילנה לוורשה

כך שאוטובוסים הם הדרך היחידה להגיע מווילנה לוורשה. במהלך תקופה זו תוכלו לעצור באחת התחנות בדרך מוורשה לעיר העתיקה, כמו קרקוב, קרסנודר או קובנה. למרות שנמל התעופה הבינלאומי של וילנסיוס קרוב מאוד, כל הטיסות שלנו נחתו בוורשה, והאוטובוס עוצר במקביל.

אם כל זה לא מספיק

תוכלו לשקוע בהיסטוריה של וילנה וליטא על ידי קריאת מדריך, ביקור במוזיאונים או טיול באחד מהסיורים בעיר וילנה, שמועברים על ידי מדריכי ערים מקצועיים. אתה רק צריך לטייל בעיר העתיקה, מוזיאון פתוח גדול שנמצא 20 דקות מווילנה. זהו טיול של שעתיים בלבד כדי לקבל סקירה כללית על ההיסטוריה של המקום תוך שעתיים בלבד.

המוזיאון שוכן בבניין ענק ששימש בעבר כמפקדת הק.ג.ב בווילנה

חשיבות מיוחדת היא לחתיכות מהתקופה הסובייטית, שהושמטו מאוספי מוזיאונים אחרים לאחר שליטא קיבלה עצמאות בשנת 1990. כעת ניתן לראות את היצירות הנפלאות הללו במוזיאון הענבר בליטא. תערוכה מחרידה זו מתעדת את ההיסטוריה של ברית המועצות וכיבוש ליטא במהלך מלחמת העולם השנייה.

לטובת חובבי מקצוע מסוים

צריכה להיות תערוכה מיוחדת על תולדות הכדורגל בליטא, שממוקדת מאוד בליטא. יש גם תערוכה על התפתחות נבחרת ליטא בסוף שנות התשעים ובתחילת שנות האלפיים, וישנן גם מספר תערוכות נוספות על ההיסטוריה של הכדורגל הליטאי בכלל. לטובת כל אוהד באזורים ספציפיים אלה, צריכה להתקיים תערוכה מיוחדת על תולדות הכדורגל בליטא, בה התרכז המחקר על רוסיה, ליטא וברית המועצות.

אם אתה אוהב אמנות, בקר בתערוכה על תולדות האמנות בליטא וכן במספר תערוכות אחרות על אמנות ותרבות.

מוזיאון הספורט בעיר העתיקה הוא מוזיאון לספורטאים ליטאים שזכו בגביעים ובפרסים. הבעלים הנלהב של המוזיאון ארגן סדרת תערוכות על תולדות הספורט הליטאי, כדורגל, כדורסל, כדורגל וטניס.

הפופולרי ביותר הוא מוזיאון הנושא הליטאי, שהוא אחד המוזיאונים הוותיקים והחשובים ביותר בעיר וילנה הליטאית. זהו מקום נהדר עבור אנשים המתעניינים בהיסטוריה ובמלחמת העולם השנייה, כמו גם למבקרים מכל רחבי העולם.

המוזיאון הימי הליטאי ממוקם בקופגאליס, מרחק הליכה קצר ממרכז העיר וכמה קילומטרים מווילנה, אם אתה לוקח את המעבורת. ישנם גם מספר מוזיאונים אחרים, כמו מוזיאון הים הבלטי והספרייה הלאומית הליטאית, ורבים אחרים.

לטעמי

טירת טרקאי היא אחד היעדים החשובים ביותר – הסתכל במקומות שכל מי שמבקר בליטא יכול לבקר בהם, במיוחד אם אתה מעוניין בהיסטוריה כשאתה נוסע לליטא. המוזיאון הקסום הזה הוא לא רק תענוג לראות, אלא גם דבר טוב לאוהבי ההיסטוריה. ישנם מספר מקומות שבהם כדאי לבקר בווילנה, כמו למשל מוזיאון הים הבלטי והספרייה הלאומית הליטאית.

תוכלו למצוא עוד רבים אחרים בארץ

כולל כנסיות יפות, מנזרים וארמונות. המוזיאון לאמנות, שהוקם בווילנה בשנת 1933, הוא אחד המוזיאונים החשובים בליטא והשני בגודלו באירופה. המוזיאון לאמנות ליטא אחראי גם על שימור עבודות המוזיאון הלאומי לאמנות ליטא והמכון לארכיאולוגיה ואתנולוגיה של ליטא. זה לא מוזיאון בפני עצמו, אלא לא מוזיאון, שאני מכנה אותו, מכיוון שהוא המוזיאון היחיד מסוגו באירופה, ולא רק לחובבי אמנות.

התרבות של העיר ידועה במרחבים העצומים שלה, שכן ישנם למעלה מ -40 מוזיאונים, ויש הרבה מה לראות, מאמנות לאדריכלות, היסטוריה להיסטוריה של האמנות.

נקודות השיא של המוזיאון הלאומי הליטאי כוללות את הספרייה הלאומית הליטאית

מוזיאון המדינה של וילנה והספרייה הממלכתית הליטאית. המוזיאון האתנוגרפי הפתוח, שנוסד בשנת 1966 ונפתח בשנת 1974, מציג את מורשת "החיים הכפריים הליטאיים" במבנים משוחזרים אותנטיים בהם התגוררו ועבדו ליטאים. הוא מכסה את ההיסטוריה של הליטאים בליטא משנות העצמאות הראשונות ועד ימינו ומכיל מגוון רחב של חפצים היסטוריים ותרבותיים, כמו גם אוסף גדול של חפצים תרבותיים והיסטוריים.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בליטא מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על וילנה!